خانه ها by 風景のある家.LLC

سادگی جسورانه درمعماری خانه مُدرن ژاپنی

Parisa Negargar – homify Parisa Negargar – homify
Loading admin actions …

این خانه که در استان اوکایاما در ژاپن واقع شده با نمایی بسیار سرد و ساده و با الهام از فضایی که در آن قرار گرفته است ساخته شده. مهندسین و طراحان داخلی توانسته اند با  موفقیت گرمی را با طراحی داخلی بسیار موفق به این خانه وارد کنند. در ادامه  به این پروژه بسیار متفاوت نگاهی می اندازیم.

یک قالب یخ به عنوان نما

 خانه ها by 風景のある家.LLC
風景のある家.LLC

革工房の音色

風景のある家.LLC

 کاملا در تضاد با فضای پیرامونی پوشیده از خار و خاشاک  این خانه به نظر می رسد که  از یک قالب یخ تراشیده شده است. زیبایی نما به خطوط ساده و رنگ سفید آن است و این سادگی توانسته در کمال تعجب توجه را به این ساختمان جلب کند.

طول قابل توجه

 خانه ها by 風景のある家.LLC
風景のある家.LLC

革工房の音色

風景のある家.LLC

باریکی این ساختمان آرزوی تمامی طراحان است که میخواهند در سبک مینیمالیستیک کار کنند. این طول و باریکی کمک میکند که طراحان بتوانند در تمامی طول این ساختمان از خطوط و سادگی نما برای ایجاد حس علاقه در بیننده استفاده کنند. همچنین خروج نور طلایی از در و پنجره های نما حال و هوایی اسرار آمیز به آن داده و بیننده را به دیدن درون  خانه کنجکاو میکند.

جوی پر انرژی

 راهرو by 風景のある家.LLC
風景のある家.LLC

革工房の音色

風景のある家.LLC

تیرک های تی شکل آویزان اولین چیزی است که توجه را جلب میکند. فرش راه راه و رنگارنگ باریک به خوبی در تناسب با ابعاد بارک و بلند فضا است و کنتراستش با مبلمان تیره با سبک شمالی که جزو محبوبترین سبکهای طراحی در این ناحیه دنیاست در حین سادگی به فضا جذابیت و گرمی خوبی داده است. دیوار پوش از جنس چوب ، قاب خوبی برای مبلمان شمالی خانه است و آنها را به بهترین نحو به نمایش می گذارد.

گوشه آفتابی و دلباز

 حیاط by 風景のある家.LLC
風景のある家.LLC

革工房の音色

風景のある家.LLC

ساختمان  به یک حیاط خلوت مجهز است که به فضای اتاق غذاخوری دید دارد . این گوشه نورانی محل مناسبی برای جمع شدن و گپ خانوادگی است و به علاوه وارد کردن نور به خانه با استفاده از درهای بزرگ کرکره ای به جریان هوا در خانه کمک میکند.

اتاق غذا خوری ساده اما دلپذیر

 اتاق غذاخوری by 風景のある家.LLC
風景のある家.LLC

革工房の音色

風景のある家.LLC

یک میز غذاخوری گرد و چهار صندلی ساده اما خوش استیل فضا را برای لذت بردن از وعده های غذایی در نور طبیعی و نسیم وارد شده از حیاط خلوت آماده میکند. در کنار میز یک فرش ساده و راه راه و 3 میز عسلی قرار داه شده اند.

نمایی متفاوت

 خانه ها by 風景のある家.LLC
風景のある家.LLC

革工房の音色

風景のある家.LLC

این نمایی از اتاق غذاخوری از درون حیاط خلوت پس ازغروب آفتاب است . معماران و طراحان این خانه توانسته اند داخلی این خانه  که پوسته ای انبارگونه دارد، فضایی بسیار گرم و منزل گونه  ایجاد کنند.  

اگر به معماری ژاپنی علاقه دارید خواندن مطلب زیر را به شما پیشنهاد میکنیم:

ظاهری عادی و باطنی باورنکردنی

نظر شما در مورد این پروژه چیست؟
 خانه ها by Casas inHAUS

Need help with your home project? Get in touch!

Discover home inspiration!