10 روش برای بزرگتر جلوه دادن آپارتمان کوچک

Parisa Negargar-homify Parisa Negargar-homify
Downtown White on White Apartment, Andrew Mikhael Architect Andrew Mikhael Architect اتاق نشیمن
Loading admin actions …

با رواج زندگی شهری ،زندگی درآپارتمانهای کوچک جزئی از نُرم زندگی شده اند. شکایت عمده مردم امروزه کوچکی فضای خانه است. اما با در نظر گرفتن یک سری از موارد طراحی داخلی و انتخاب مناسب دکوراسیون منزل میتوان تا میزان زیادی بر این مشکل غلبه کرد. ما در اینجا مواردی را به شما پیشنهاد میکنیم که میتواند شما را در این راه یاری کند.

1. تأثیر نور طبیعی

FORESQUE RESIDENCES homify اتاق نشیمن

اجازه دهید که نور طبیعی وارد خانه شود. به جای پرده از کرکره استفاده کنید. چین و چروک پرده ها فضا را کوچک تر جلوه میدهد وهمینطور با استفاده از کرکره بسیار راحتترمیشودکه نور طبیعی را وارد فضا کرد. هرچه فضا روشن تر باشد به نظر بزرگتر و دلباز ترمی آید.

2. تضاد

THE LIVIA homify اتاق نشیمن

اگر رنگ در و دیوار های منزل خنثی و روشن است با استفاده از مبلمان تیره میتوانید کنتراست ایجاد کنید. این تضاد باعث میشود که فضا عمق پیدا کرده و در نتیجه بزرگتر دیده شود. 

3. مبلمان به اندازه

homify اتاق نشیمن

موقع تهیه مبلمان به ابعاد اتاق توجه کنید. با قرار دادن تکه های مبلمان درشت در فضایی کوچک ان را کوچکتر جلوه میدهید. همینطورهنگام انتخاب مبلمان به تکه های دیگری که همراه با هم قرارخواهند گرفت توجه کنید. به علاوه فراموش نکنید که به نقوش استفاده شده در مبلمان توجه کنید. پیشنهاد ما برای فضا های کوچک روکشهای بدون نقش و ساده است اما اگر به نقش و نگارعلاقه مندید در استفاده  از آنها دقت و صرفه جویی کنید.

4. آینه

با دست و دلبازی از آینه به عنوان عنصری تزئیینی استفاده کنید. هیچ چیز بهتر از انعکاس آینه به بزرگ دیده شدن فضا کمک نمی کند.

5. دروازه ای به فضای بیشتر

Marylebone, LEIVARS LEIVARS اتاق خواب

یکی از کاربردهای بسیار خلاقانه ازآینه به کار گرفتن آن به عنوان در کمد لباسی است. به این روش آینه هم به بزرگ دیده شدن فضا کمک میکند و هم به اتاق حسی بسیار شیک و مدرن میدهد.

6. پارتیشن

برای جدا کردن فضاها از هم به جای استفاده از دیوار از پارتیشن بندی استفاده کنید. نه تنها فضا ها از هم تفکیک میشوند بلکه خاصیت  دیدن ازلا به لای پارتیشن فضا را سبکتر میکند. بماند که میتوان از این پارتیشن بندی به عنوان قفسه استفاده کرد و میتوان بسیاری از وسایل منزل را در آن چید یا به نمایش گذاشت.

7. فضای انباری غیر معمول

فضای زیر راه پله مکانی پر پتانسیل برای کارهای خلاقانه است. میتوانید از یک نجار یا طراح کمک بگیرید و برای منزل کوچکتان در این فضای مرده قفسه یا کمدی طراحی کنید و بسازید که میتواند بسیاری از وسایلتان را جا دهد.

8. اتاق مخفی

یکی دیگر از ایده های خلاقانه برای فضای زیر پله ایجاد اتاق کار یا تحصیل است. به این روش میز تحریر در این فضا مخفی میشود و از دست و پا خارج . 

9. فضای نگهداری هوشمندانه

فضای ورودی خانه اولین چیزی است که دیده میشود. اگر کمد و جاکفشی مناسب برای این فضا تهیه کنید که به خوبی وسایلتان را مخفی میکند به بزرگتر دیده شدن خانه کمک کرده اید. پیشنهاد میکنیم که در ورودی منزل از یک دکوراسیون هیجان انگیز و متفاوت استفاده کنید تا حواس مهمانانتان را از کوچکی منزلتان پرت کند! 

10. رنگهای روشن و خنثی

رنگ آمیزی دیوارها با رنگهای روشن و خنثی مثل سفید و خاکستری روشن هر فضایی را بزرگتر جلوه میدهد. خوبی دیگر استفاده از این رنگها این است که میتوان بدون ترس ازاینکه فضا شلوغ  و غیرقابل تحمل شود، از مبلمان و وسایل منزل متفاوت و هیجان انگیز استفاده کرد.

این پروژه بازسازی هم برای دیدن به شما پیشنهاد میشود:

قبل و بعد: بازسازی یک خانه نُقلی

کدام یک از این راهنماییها شما را ازهمه بیشتر قافلگیر کرد؟

Need help with your home project?
Get in touch!

نکات برجسته از مجله ما