10 روش برای برق انداختن یک خانه تاریک

Parisa Negargar-homify Parisa Negargar-homify
FOTOSHOOTING, DEPARSO DEPARSO اتاق نشیمن
Loading admin actions …

اگر تازه اسباب کشی کردید یا به این نتیجه رسیده اید که نور بیشتری در خانه لازم دارید به خواندن ادامه دهید.

کمبود نور دلایل متفاوتی دارد،شاید روشنایی که استفاده میکنید مناسب نیست یا شاید قسمتی از منزلتان به نور طبیعی دسترسی ندارد. شاید باورش برایتان سخت باشد اما همیشه برای روشن تر کردن منزل احتیاج به سیستم روشنایی جدید نیست، متخصصین هومیفای به روشهای گوناگون و خلاقانه روشنایی را به خانه مشتریانشان می آورند. در ادامه 10 روش مختلف جلا دادن به خانه را به شما معرفی میکنیم.

1. مرمرنورانی

Baños by Brukman Chechik Arquitectos, LIVE IN LIVE IN سرویس بهداشتی

استفاده از مرمرروشن تأثیر فوق العاده ای درایجاد تلألو در فضا دارد این سنگ به طور عجیبی از خود نورساطع میکند و شاید به همین دلیل است که طی قرون و اعصار جزء مصالح ساختمانی محبوب در ساخت کاخها و مراکز مذهبی بوده است.  در اینجا این خاصیت سنگ مرمربا استفاده ازروشنایی مخفی در طاقچه حمام تأثیردو چندانی پیدا کرده است.

2. آبشار نور

طراحان با ایجاد این پنجره ها در سقف زیرشیربانی ورود نور را به حمام جشن گرفته اند. میتوانید تصور کنید که این فضا بدون این نور طبیعی چه خفه و سنگین خواهد بود.

3. گزینش فلز

استفاده از محصولی از جنس برنز، استیل یا نقره در فضایی پوشیده شده از بافتهای طبیعی و خشنِ سنگ و چوب و آجر به نحوی خلاقانه جلا و براقیت را به فضا هدیه میدهد.

4. سطوح براق

وقتی از محصولاتی با سطح براق در فضا استفاده کنید این اشیاهمانند آینه نوری که به آنها برخورد میکند را در فضا بازتاب داده و فضا را به مراتب نورانیتر جلوه میدهند. شاید شما هم سعی کرده باشید موقع قطع برق، نور شمع را با استفاده ازقرار دادن آینه در مقابل آن دوبرابر کنید. این هم دقیقا مثل همان است! 

5. نور مخفی

سعی کنید تا میتوانید در زیر قفسه ها و کمد از نورهای نواری مخفی استفاده کنید. این نوارهای ال ای دی مصرف برق چندانی ندارند و همینطور فضایی را اشغال نمیکنند. اما تغییری که در حال و هوای اتاق ایجاد میکنند فوق العاده است. هر جایی میشود این چراغها را نصب کرد و در یک چشم بهم زدن همه چیز به مراتب شیک تر به نظر میرسد.

6. جادوی سفید

این شاید از از قدیمی ترین فوت و فن بزرگ تر و روشن تر کردن فضاهای کوچک و خفه باشد. با این حال بسیار راحت است که فراموش کنیم آن را به کار ببندیم. اگرآشپزخانه شما در جایی بدون نور طبیعی واقع شده است با استفاده از کابینت و لوازم سفید رنگ و براق میتوانید آن را روشن تر کنید.

7. خورشیدِ خانه

برای دیدن این آشپزخانه با این رنگهای شاد به نور نیازی نیست! استفاده از رنگهای گرم و زنده یکی از راهکارهای جلا دادن به خانه تاریک است.

8. چراغانی کنید

اگر میز غذاخوری شما در فضایی تاریک است میتوانید با آویزان کردن چراغی زیبا با یک تیردو نشان بزنید .هم سفره تان را نور پردازی کنید وهم منزلتان را شیک . این آویز به سبک اسکاندیناویایی الگوی خوبی از این روش است.

9. خود را تشویق کنید

KEFIR HOME, IK-architects IK-architects اتاق کار و درس

به جای استفاده ار لامپهای معمولی برای میز کارتان ،به طور خلاقانه عبارات انگیزه بخش مورد علاقه خود را با نئون بسازید و روی دیوار نصب کنید. 

10. چیدمان صحیح

با چیدمان خوب اشیا ونورپردازی آنها، شما خود به خود فضا را از لحاظ بصری بهبود بخشیده و به آن حالتی تزیینی میدهید.

آیا شما هم ترفند دیگری برای روشن تر کردن فضای خانه دارید؟ با ما در میان بگذارید.

Need help with your home project?
Get in touch!

نکات برجسته از مجله ما