دمیدن روح جدید به یک آپارتمان کوچک

Parisa Negargar-homify Parisa Negargar-homify
Agrandissement et rénovation totale d'un studio pour mise en location - Coeur de Paris - Appartement Art déco, Parisdinterieur Parisdinterieur
Loading admin actions …

کی گفته که نمیشود کارهای بزرگ را در موقعیتهای کوچک انجام داد؟ بیشتر وقتها ایجاد تغییردر یک خانه به اندازه آن ربطی ندارد واین خلاقیت و استفاده از فرصت ها است که دگرگونی را ایجاد میکند!  

در ادامه میبینیم که طراحان توانسته اند این آپارتمان 28 متری را با انتخاب های آگاهانه تبدیل به مأمنی راحت و شیک کنند که تنها با انداختن نگاهی ،کوچکی آن را به کلی فراموش میکنید.

قبل: فضای بی خاصیت

این یعنی آشپزخانه است. نه تنها بسیار از کج و معوج و بد قیافه است حتی اصلا به عنوان آشپزخانه غیر قابل استفاده نیست. چون آپارتمان کوچک است دلیل نمیشود که چنین وضعی را قبول کرد.

بعد: جمع و جوروهمه فن حریف

با انتخاب اجزای مناسب برای این فضای کوچک همه چیز به بهترین نحو قرار گرفته. هرچیزی که در یک آشپزخانه نیاز است اینجا پیدا میشود! استفاده از ام دی اف براق که کمی حالت اینه دارد فضا را به طور بصری بزرگتر نشان میدهد.

قبل : حمام بی مزه

این سرویس بهداشتی کوچک از لحاظ طراحی هیچ حرفی برای گفتن ندارد. 

بعد: مدرن و شیک

با ازبین بردن طرح قدیمی و تغییر نقشه، این سرویس بهداشتی با وجود کوچکیش به فضایی مدرن و استثنایی تبدیل شده است.طراحان توانسته اند با کنتراست رنگی بین سیاه و سفید در این فضا از یکنواختی جلوگیری کنند و به فضا عمق بصری دهند.

قبل: تنگ و بدون برنامه

فضای بسیار کم این اتاق با یک مبل نسبتا بزرگ کاملا اشغال شده است، این شلوغی باعث میشود که فضا کوچک وناراحت به نظر بیاید.

بعد: دیوار نامرئی

با تخریب دبوارهای معمولی که اتاق خواب را محصور میکردند و جایگزینی آنها با پنجره های شیشه ای در ضمن حفظ حریم خصوصی اتاق خواب با  پرده ها ، توانسته اند که این فضا را با اتاق نشیمن مجاور از لحاظ بصری ادغام کنند و فضایی بسیار دلباز ایجاد کنند که با وجود دیوار امکان پذیر نبود.

نشیمن دلباز

از زاویه دید اتاق نشیمن میتوان دید که دیواره شیشه ای تا چه حد به ارزشهای خانه اضافه کرده و آن را به فضایی راحت برای سپری کردن وقت تبدیل کرده است.

اگر به بازسازی خانه های کوچک علاقه دارید میتوانید پروژه زیر را هم مشاهده کنید:

قبل و بعد: بازسازی یک خانه نُقلی

Need help with your home project?
Get in touch!

نکات برجسته از مجله ما