آشپزی را با انتخاب هوشمندانه آسان تر کنیم

Parisa Negargar-homify Parisa Negargar-homify
homify آشپزخانه
Loading admin actions …

روز به روز آشپزخانه ها کوچک تر می شوند و سر ما شلوغ تر. در ادامه تلنگری می زنیم به انتخاب های معمولیمان در آشپزخانه و نگاهی می اندازیم به چند محصول هوشمندانه که انتخاب آنها به جای محصولات عام روزانه ،هم مراقبت از روان و وقت ما است و هم فضای آشپزخانه ی کوچکمان.

هود آشپزخانه: مجسمه یا تهویه؟

قبل ازانتخاب وسایل آشپزخانه از جمله هود باید از خود بپرسید چه چیزی برای شما واجب تر است ؟ دنباله روی از مد روز و انتخاب یک هود با طرح به اصطلاح شومینه ای و از دست دادن فضای بالای اجاق یا انتخاب یک هود زیرکابینتی جمع و جور که امکان نصب یک کابینت اضافی را در آشپزخانه فراهم می کند. همین طور که اینجا می بینید هود زیر کابینتی الزاما نباید از مد افتاده و بی قیافه باشد. کم می شود که خدا و خرما را با هم داشت ولی این طرح مثال خوبی برای این اتفاق نادر است.

با کُنج به درد نخور کابینت آشپزخانه خداحافظی کنید.

با اطمینان شما تنها کسی نیستید که در حال استفاده از یکی از این کابینت های کنجی آشپزخانه، نفرین و لعنت را به زمین و زمان فرستاده است. گوشه ای عمیق و تاریک و گرد آلود، قبرستان سوسکهای مرده، جایی برای نگه داری ازچرخ گوشت دستی جد مادریتان! در آشپزخانه های امروزی، تک تک سانتیمترهای فضا با ارزش است. استفاده ازمکانیزم های چرخشی به این شیوه یکی از بهترین ودلباز ترین محل های نگهداری از وسایل آشپزخانه و موادغذایی را ایجاد می کند که درهر لحظه و به راحتی قابل دسترسی است.

کمی به قهرمان واقعی آشپزخانه محبت کنید.

Pull out waste bins Urban Myth آشپزخانه انباری

سطل زباله بیچاره یا گوشه ی آشپزخانه است و یا زیر سینک. وقتی بیرون است، دوستش نداریم و بدش را می گوییم و زیر سینک جاگیر وغیر قابل استفاده. اما حقیقت این است که بدون آن زندگی ممکن نیست. وقتش رسیده که به سطل آشغال ساده ی خانه خود نوایی و خانه ای دهیم تا هم او نونوار شود و هم ما راحت. لولاهای تعبیه شده ،درپوش محفظه زباله را هنگام باز و بسته شدن در کابینت به صورت خودکار باز و بسته می کنند. این ایده تفکیک زباله را برای دوستداران محیط زیست به مراتب راحت تر خواهد کرد.

تو کار بودن یا نبودن ! مسئله این نیست.

انتخاب حتما همیشه نباید  بین سینک رو کار یا تو کار باشد. وقتی بیرون از چهارچوب عرف به کارایی سینک فکر کنیم بهترین انتخاب هیچ کدام از این دو گزینه نیست. سینک زیرکاربیشترین میزان راحتی و کاربرد را به آشپزخانه هدیه می کند. تمیز کردن خورده ریزه های مواد غذایی از روی کابینت به راحتی پارو کردنشان دریک چشم به هم زدن درون سینک است چون به این روش هیچ مانعی بین سینک و خورده ریزه های مزاحم وجود ندارد.

غذا روی گاز باشد یا روی برق ؟

homify آشپزخانه لوازم خانگی برقی

با وجود اینکه ما سالهای سال عادت کرده ایم روی اجاق های گازی آشپزی کنیم اما بد نیست نگاهی به تغییر مثبتی که اجاق های برقی در زندگی روزمره ی ما  میتواند داشته باشد بیاندازیم. آیا از تمیزکردن صفحه ی شیشه ای و صاف و صیقلی اجاق برقی راحت تر، داریم؟  اجاق های پیشرفته ی برقی-مغناطیسی امروزه، به خوبی تجربه ی استفاده از اجاق های سنتی گازی را بازسازی می کنند. دمای این اجاق ها در زمان بسیار کوتاهی کم و زیاد می شود و به همین دلیل می تواند به راحتی با آشپزی ایرانی که به کنترل دقیق دمای اجاق احتیاج دارد تطبیق پیدا کند. بله!  شاید برق گرانتر از گاز باشد اما حال خوش سیری چند؟

کورمال، کورمال تا کِی؟

Artika by Pedini Urban Myth آشپزخانه

نور بد هنگام کار از مهمترین عوامل خستگی جسمی و روحی است. در فضاهای کوچک چراغ سقفی سایه های تیره و قویی تری نسبت به فضاهای دلباز ایجاد می کند. به همین دلیل خیلی مهم است که در آشپزخانه های کوچک با راهکارهایی از جمله نور پردازی فضای  پِرت زیر کابینت های دیواری، روح و روانمان را از تاریکی این سایه های ناخواسته رها کنیم.  این ایده از راحت ترین راه های ایجاد آرامش در فضای آشپزخانه  است.

سفره تان همیشه پهن!

homify آشپزخانه میز و صندلی

میز غذا خوری حتما نباید جا گیر باشد.لازم نیست بین فرهنگ دوست داشتنیِ دور سفره  نشستن و راحتی استفاده از میز، یکی را انتخاب کرد. اما همه ی ما مادر یا پدربزرگی داریم که راحتی شان را با دنیا عوض نمی کنیم .این میز تاشو که به راحتی توی یک کشو از کابینت های آشپزخانه جا می گیرد، می تواند در هر لحظه و با اشاره ی انگشتی در خدمت شما باشد. از کمک به جمع و جورکردن خرید روزانه گرفته تا صرف حلیم و نان سنگک داغ صبح روز جمعه  به همراه خانواده. نوش جان!

Need help with your home project?
Get in touch!

نکات برجسته از مجله ما