قبل و بعد: بازسازی یک خانه نُقلی

Parisa Negargar-homify Parisa Negargar-homify
Remodelação T1 Alojamento Local . Alfama, atelier B-L atelier B-L آشپزخانه
Loading admin actions …

شاید بعضیها عقیده داشته باشند هرچه خانه بزرگتر، بهتر! اما بعضی وقتها کوچک بودن خانه ها می تواند  یادآور خانه کوچک مادربزرگ باشد و حس آرامش و امنیتی را القا کند که به راحتی از یک خانه ی بزرگ نمی توان حس کرد.به علاوه فضای کوچک این گونه خانه ها کار دکوراسیون را به حد زیادی آسان تر می کند .در دفتر ایده زیر به یکی از این خانه ها نگاهی می اندازیم  که توسط دفتر معماری بی ال دیزاین به نحو بسیار زیبایی بازسازی شده. این خانه که در ابتدا از هیچ سبک طراحی پیروی نمی کرده و پر از فضاهای پرت وتاریک بوده بعد از اتمام پروژه تبدیل به یک خانه ی نقلی رویایی با طراحی داخلی فوق العاده شده است.

قبل:آشپزخانه از مد افتاده و غیر قابل استفاده

مرمره توسطatelier B-L, مدیترانه ای

با وجود اینکه کاشیهای طرح دار میتوانند به فضا نیرو و انرژی تزریق کننداما در یک فضای بسیار کوچک ایجاد خفگی و نامرتبی می کنند. همینطور کابینت و لوازم خانگی تیره رنگی که در آشپزخانه استفاده شده است به این مشکل بیشتر دامن میزند. شکستگی های دیوار نیز باعث به وجود آمدن گوشه های تاریک و غیر قابل استفاده شده است. تعویض کاشیها واستفاده از طراحی مینیمالیستیک توانسته این آشپزخانه را از این رو به آن رو کند.

بعد : آشپزخانه ای کاربردی، زیبا و شیک!

Remodelação T1 Alojamento Local . Alfama, atelier B-L atelier B-L آشپزخانه

اولین چیزی که جلب توجه میکند از بین رفتن دیوار کاذب و یکسره شدن دیوار انتهایی آشپزخانه است. استفاده از کابینتهای سفید، فضای آشپزخانه را بسیار دلباز کرده ،استفاده از بافت در دیوارهای سفید از یکنواختی رنگی فضا جلوگیری کرده و به آن جذابیت خاصی می بخشد. استفاده از رویه کابینت با قابلیت باز و بسته شدن بهترین روش برای ایجاد فضای غذاخوری است که موقع لزوم و در هر لحظه می توان آن را از توی دست و پا رد کرد !

قبل: سرویس نه چندان بهداشتی!

مرمره توسطatelier B-L, مدیترانه ای

چیز زیادی در مورد این سرویس بهداشتی نمی توان گفت. کاشی های قدیمی و رنگ پریده ی کف و دیواربه اضافه توالت زرد شده از قدمت چیزی برای به نمایش گذاشتن ندارند. همه ی فضا تُن زرد رنگ و خسته ای دارد که با هیچ چیز در کنتراست نیست.

بعد: به تازگی نعنا

Remodelação T1 Alojamento Local . Alfama, atelier B-L atelier B-L سرویس بهداشتی

با چند تغییر ساده این سرویسبهداشتی کاملا زیروروشده است. استفاده ازکاشی با رنگ سبز نعنایی شادابی و طراوت را به این فضا وارد کرده است. با رنگ کردن سقف به رنگ سفید و استقاده از آینه از کف تا سقف توهم فضایی بسیار بزرگتر از واقعیت ایجاد شده و فضا را به مراتب زیباتر کرده است.

قبل: حیاط خلوت افسردگی

مرمره توسطatelier B-L, مدیترانه ای

اهمیت وجود فضاهای بیرون از خانه مثل حیاط خلوت همیشه بسیار بیشتر از اندازه شان است.کوچک یا بزرگ، این فضاها امکان ارتباط با بیرون را برای ساکنین خانه فراهم می کنند. این حیاط خلوت نمونه ای از فضاهایی است که در حین مراجعه با آن، آدم چشمش را میبندد که مبادا اولین و آخرین چیزی باشد که در طول روز میبیند. دیوار های لکه دار و مبلی که انگار از گوشه خیابان پیدایش کرده اند.

بعد: حیاط خلوت رویایی

Remodelação T1 Alojamento Local . Alfama, atelier B-L atelier B-L بالکن،ایوان وتراس

در اینجا می شود به خوبی دید که یک دست رنگ تازه و یک ساب کف چه تغییر بزرگی می تواند ایجاد کند. با دور انداختن مبل بزرگ و معرفی یک ست میز و صندلی جمع و جور این حیاط خلوت تبدیل یه یک مکان آرامبخش و مناسب برای صرف وقت با دوستان و اقوام شده است.

Need help with your home project?
Get in touch!

نکات برجسته از مجله ما