10 ویلای شیک برای داشتن ولذت بردن!

Parisa Negargar-homify Parisa Negargar-homify
مدرن توسطMetropole Architects - South Africa, مدرن
Loading admin actions …

اینجا در هومیفای پر است از خانه هایی که به سبک ها و سلیقه های مختلف طراحی و ساخته شده اند و زمینه را فراهم می کند تا به راحتی این تفاوتها را با هم مقایسه کرد. اما با وجود همه این تفاوتهای واضح این خانه ها در یک چیز مشترکند و آن زیبایی و جذابیت آنهاست که آدم را به داشتن هر کدامشان وسوسه می کند.در ادامه به چند نمونه از این خانه ها و سبکهایشان نگاهی می اندازیم

ترکیبی از کلاسیک و مدرنیته

homify خانه ها

تناسب شیروانی که در اینجا با ارتفاعی بسیار بلند نسبت به ارتفاع کلی ساختمان در نظر گرفته شده ،ظاهری بسیار جذاب ایجاد کرده است . تضاد رنگی دیوارها با شیروانی و استفاده از مصالح نوین در این سبک کلاسیک الگوی خوبی است برای افرادی که می خواهند ویلایی با ظاهری کلاسیک اما به روز داشته باشند.

ویلایی به یاد ماندنی

خانه ای مدرن در اعماق جنگل که با نمای چوبی خود در پشت زمینه تنههای درفت یاد آور ارتباط آدمی با طبیعت است.  ایوان بزرگ و دلباز این خانه با گرمی پذیرای روزهای به یاد ماندنی است. برای الهام گرفتن از ویلاهایی از این دست و ساختن ویلای رویایی خود میتوانید در هومیفای نگاهی به تمامی پروژه های زیبای خانه سازی بیاندازید.

نمایی فوق العاده

در معماری سبک مدرن استفاده از درها و پنجره های بزرگ بسیار متداول است. تاثیری که این دیوارهای شفاف در روح و فضای خانه ایجاد می کند بی اندازست بخصوص وقتی هدف از اقامت در این منزل لذت بردن از آب و هوا و محیط پیرامونی است. لذت آب تنی دراین استخر را هم در اینجا نباید فراموش کنیم!

طبیعی و آرام بخش

استفاده از چوب در این نما توانسته ظاهری گرم به این خانه بسیار ساده بدهد .معرفی چوب به عنوان مصالح ساختمانی راهکار خوبی برای معرفی طبیعت در فضای غیرطبیعی ساختمان است.

تضاد بافت و رنگ

استفاده از رنگ سفید در کنار نمای آجری،این خانه را به طرز قابل توجهی از یکنواختی خارج کرده است. و به آن بُعد بخشیده است.

تضاد با طبیعت

تضاد بافت کوهستان با این خانه  مکعبی به چشمگیر شدنش کمک بسیار زیادی میکند. استفاده از بافت های متضاد عمودی و افقی در سایت این ویلا این تضاد را دوباره در فضای پیرامونی خانه ایجاد کرده و یکی از عوامل مؤثر به چشم آمدن این خانه است.

مدرن

معماری مدرن این منزل با ظاهر چهارگوشه اش یاد آور«خانه سازی» دوران کودکی است. استفاده از پنجره های بزرگ که از مشخصات سبک معماری مدرن است در سرتاسر ساختمان به چشم می خورد. اینجا هم سعی شده با وارد کردن چوب به نما ظاهر ساختمان را برای روح طبیعت دوست آدمی آشنا تر کنند.

تفکیک بصری

​Brixham House, Tye Architects Tye Architects خانه ها

در اینجا هم با استفاده از تضاد بافت و رنگ دو طبقه ساختمان از لحاظ بصری از همدیگر تفکیک شده اند.

همراه با طبیعت

معماری این خانه سعی کرده تا تفاوتی بین فضاهای داخلی و خارجی خانه قائل نشود. استفاده از درهای بزرگ شیشه ای و کشویی و پنجره هایی  که بازکردنشان آسمان را به خانه میآورد. ایوان بزرگ و مجهز به باربکیو و میز غذاخوری نمونه های دیگری از یکی شدن کاربرد درون و بیرون این خانه است.

فرمی متفاوت

The Sea House, Porth, Cornwall homify Villas

با قرار دادن این خانه بر روی این تپه کوچک معمار توانسته است، فرمهای جالبی را در فضا معرفی کند.دیواره های خمیده ی پله های ورودی و ایجاد ایوان بزرگ روبروی در ورودی و شیروانی دو تکه ای همگی نمونه هایی از این  بازی با فرم است که توجه را به سمت این ویلا جلب می کند.

Need help with your home project?
Get in touch!

نکات برجسته از مجله ما