10 سبک مختلفِ اُتاق خواب

Parisa Negargar-homify Parisa Negargar-homify
bolighus Design, bolighus design bolighus design اتاق خواب
Loading admin actions …

تخت خواب یکی از مهمترین مبلمان خانه است و  و بیشترین تاثیر را در ظاهر اتاق خواب ایجاد میکند.برای همین نه تنها راحتیش بلکه ظاهرش از اهمیت ویژه ای بر خوردار است.در ادامه به چند تخت خواب در سبکهای مختلف ودر کارائیهای متفاوت نگاه می کنیم .

سبک اکلکتیک

سبک اکلکتیک ترکیبی از سه سبک راستیک،پست مدرن و کلاسیک است . استفاده از رنگهای تیره و استفاده فرمهایی که نوستالژی آفرین هستند از خاصیت این سبک طراحی است.

سبک اسکاندیناویایی

استفاده ازچوب با بافت طبیعی و گوشه های راست و عرض زیاد از خصیصه های این سبک طراحی است شرکت بلیگوس دیزاین موفق شده در طراحی این تخت خواب عناصر مدرن را با شیوه سنتی اسکاندیناویایی بیآمیزد و با استفاده از روکشهای تیره رنگ که در کنتراست با رنگ تخت هستند فرم راستیک تخت را با موفقیت بیشتری به نمایش بگذارد.

الگانس به رنگ طلا

فرم این تخت بسیار ساده است اما سَری طلایی تخت با بافت هندسیش به آن جلال به خصوصی داده است. استفاده از روکش و ملحفه هایی با بافت های متفاوت که با فرم تخت و تزئینات اتاق همخوانی دارند، به تاثیر بصری این تخت کمک زیادی کرده است.

مدرن و درخشان

این تخت از یک چهارچوب برای تشک و یک سری تشکیل شده است. سری تخت با استفاده از چراغهای مطالعه نورپردازی شده اند که به چشم آمدن بافت سری کمک میکند. چنین ایده ای، این امکان را فراهم میکند تا میزان نور اتاق را تحت کنترل درآورد و دسترسی به نور برای مطالعه را بسیار آسان تر کرد.

معاصر و تازه

Clorofilia 2015, Clorofilia Clorofilia اتاق خواب تخت خواب

در این اتاق با سبک راستیک که کمی با تزئینات استوایی تلفیق شده است. تخت سری معلق دارد،یعنی به جای متصل بودن به تخت به دیوار متصل است.  تخت از یک چهارچوب ساده تشکیل شده است که تشک در آن جا می افتد. سری معلق فضای لازم برای چیدمان کوسن ها و بالش ها را ایجاد کرده و از خفگی فضای تخت به وسیله تزئینات جلوگیری می کند.

کلاسیک

Saray, Mozza dİzayn Mozza dİzayn اتاق خواب تخت خواب

تخت روکش مخمل یا به عبارتی کلاسیک ترین نوع تخت خواب است. در این نوع تمامی اجزای تخت طراحی و به زیبایی تزئین می شود. مثل شاه خوابیدن را روی چنین تختی می شود تجربه کرد.

چند کاره

SPAVENTA, MOB ARCHITECTS MOB ARCHITECTS اتاق خواب تخت خواب

روزبه روز با کوچکتر شدن آپارتمان ها ایجاد فضایی اضافه برای نگهداری از وسایل منزل اهمیت بیشتری پیدا می کند. این سبک از تخت خواب فضای معمولا بی استفاده زیر تخت را تبدیل به یک کمد میکند که به راحتی در دسترس قرار میگیرد.

جمع شو

Cama oculta em móvel de sala, GenesisDecor GenesisDecor اتاق خواب تخت خواب

بسیار مناسب فضاهای کوچک یا برای استفاده غیر دائمی به عنوان تخت مهمان است. هرگاه نیازی به تخت نیست به صورت ایستاده جمع میشود تا فضا برای سایر امور زندگی باز شود.

جمع شو اما متفاوت

Bed Up Cocoon, DECADRAGES DECADRAGES اتاق خواب تخت خواب

کاربردی یکسان با نوع قبل  دارد با این تفاوت که تخت به جای ساختاری مکانیکی به صورت الکتریکی بین سقف و کف تغییر مکان میدهد. چهارچوب تخت به گونه ای بسیار زیبا طراحی شده که وقتی روی سقف قرار میگیرد کاملا به عنوان تخت خواب غیر قابل تشخیص است.

تخت خواب ماجراجوها

swissbed expression | Swissflex Swissflex اتاق خواب تخت خواب

اگر دوست دارید که تختتان حالتی نرمال داشته باشد اما با این وجود هیجان انگیز تر از تختهای معمولی، استفاده از عکس مناظر در ابعادی بزرگ بهترین راه حل برای شماست. استفاده از چنین تصاویری انرژی کاملا متفاوتی به اتاق خواب میدهد.

کدام تخت را شما می پسندید؟

Need help with your home project?
Get in touch!

نکات برجسته از مجله ما