خانه ای مدرن ساخته شده از خاطرات زیبای دوران کودکی

Parisa Negargar-homify Parisa Negargar-homify
Rénovation d'une maison - TOULOUSE, Atelier d'architecture Pilon & Georges Atelier d'architecture Pilon & Georges خانه ها
Loading admin actions …

در این دفتر ایده، ما به پروژه ای از آتلیه معماری PILON & GEORGES در تولوز فرانسه می اندازیم که  توانسته به زیبایی خاطرات و ارزشهای  معنوی این خانه  را حفظ و آن را به زندگی مدرن امروزه و به قرن 21 برگرداند. بهترین راه حل برای کسانی که خداحافظی با خاطرات کودکی شان به این راحتی ها نیست اما در عین حال برای خود استانداردهای زندگی به روز دارند.

خانه و باغچه ای دِنج

ردپای عمر به وضوح در چهره این بنا پیداست. دیوارهای رنگ و رو رفته ،نرده ها و ناودانی های قرمزشده از زنگ آهن و حتی تلنباری از وسایل منزل دور ریختنی که در طول چندین و چند سال در گوشه ای از حیاط خانه تلنبار شده اند.

برای این دگرگونی شگفت انگیزدر نما ،می توان به تعویض قاب پنجره ها و ایجاد یک بالکن روباز در طبقه دوم به جای فضای بسته با دیواره ی شیشه ای اشاره کرد. همچنین تخریب دیواری که روبه روی در حیاط وجود داشته فضای باغچه و خانه را با هم همگون کرده و حیاط را به فضایی لذت بخش برای ساکنین منزل تبدیل کرده است.

نما در کوچه

تغییرات ایجاد شده در نما تنها شامل حال جزئیات میشود. قابهای در و پنجره و درها و پنجره ها تعویض شده اند. همچنین از کرکره های مدرن به جای در های لنگه ای قدیمی برای محافظت از تابش آفتاب استفاده شده است.

ظاهری مدرن

با وجود اینکه تغییرات زیادی در اجزای نما حاصل نشده است،اما استفاده از رنگ ها و مصالح مختص به سبک معماری مدرن، نما حال و هوایی کاملا به روز گرفته است.

درهای تاشو

استفاده از درهایی که به طور کرکره و به راحتی جمع میشوندو فضای داخل خانه را با حیاط و باغچه یکی می کند. ایجاد همگونی فضاهای داخلی و بیرونی یکی از مهمترین گرایشات معماری به روز دنیاست.

اتاق غذاخوری

در اینجا تأثیر این درهای تاشو را در فضای داخلی منزل می بینیم . با وجود اینکه فضای اتاق غذاخوری به خودی خود وسعت چندانی ندارد با کارگذاشتن این درها و با هم تراز کردن سطح تراس با سطح اتاق که خارج از فضای خانه است به این فضا وسعتی به مراتب بیشترایجاد شده است.

آشپزخانه

مثالی دیگر از تلفیق فضاهای درونی و بیرونی،در آشپزخانه با استفاده از پنجره های سراسری میتوان تمامی فضای باغچه را در حین استفاده از آشپزخانه در پس زمینه داشت. همینطور با استفاده از کابینتهایی به رنگ چوب،حال و هوای طبیعت به فضای خانه آورده شده است

طراحی داخلی مدرن

در مرمت به علت ایمنی نمی توان تمام ساختار ساختمان را کاملا تغییر داد. ستون ها در اینجا به عنوان مثال اجزایی از خانه هستند که باید از خانه قدیمی نگه داری میشدند. با وجود اینکه ستونها میتوانند زیبایی فضا را تحت تأثیر منفی قرار دهند، در این پروژه به عنوان اجزایی از دکوراسیون مدرن مورد استفاده قرار گرفته اند. با رنگ آمیزی آنان به رنگ سیاه و معرفی آنان در تضاد با رنگ قرمز و خاکستری پس زمینه نه تنها فضا را از ریخت نیانداخته اند بلکه آن را به عنوان فضایی مدرن بیشتر جلوه گر میکنند.

مجموعه ای از راه پله های هیجان انگیز

در این خانه 3 طبقه در هر طبقه از سبکی متفاوت از راه پله استفاده شده است. اولین طبقه پله ای بتنی است که در سبک مدرن بسیار متداول است. در طبقه اول این پله های تیره رنگ با فرمی مثلثی را داریم که از لحاظ دید بصری به خانه زیبایی بسیاری میبخشد ،همچنین تضاد آن با پله های طبقه زیرین طراوت خانه را حفظ کرده و از یکنواختی جلوگیری میکند.

یک تیر و دو نشانه

در فضای زیر راه پله های رسیدن به طبقه سوم به نحوی هوشمندانه میز کار و قفسه کتاب ایجاد شده تا از فضای خانه به بهترین نحو استفاده شود.

اتاق نشیمن مدرن

استفاده از مبلمان مدرن در فضای اتاق نشین به همراه میزان زیادی نور طبیعی که از پنجره های بزرگ وارد اتاق می شوند نشیمنی بسیار مدرن را ایجاد کرده اند.

کدام فضای مورد علاقه شما در این خانه است؟

Need help with your home project?
Get in touch!

نکات برجسته از مجله ما